Ritvars, Oskars, Anvars
 
 • Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
  Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
 • Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
  Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
 • PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
  Jaunsargi piedalās „Vīru spēles- Jaunsardzei 20”
  Jaunsargi piedalās „Vīru..
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012..
Atklāja rekonstruēto Reanimācijas nodaļu

Ventspilī, trešdien, 21.novembrī pēc rekonstrukcijas svinīgi atklāta Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Reanimācijas nodaļa.


Veselības ministre Ingrīda Circene atklāšanā atzina, ka slimnīcas paveiktais darbs ir apbrīnas vērts. Viņa uzskata, ka Ventspilī finanšu plūsma veselības nozarei ir sakārtota, un nu ir atjaunota arī pati slimnīca. «Mēs redzam, ka nauda tiek tērēta efektīvi un tieši pacientu labā,» pasākumā sacīja ministre.

Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs atklāšanā atcerējās, ka pirms 20 gadiem pilsētas slimnīca bija milzu problēma ar nesaprotamu nākotni. Kad sākās Latvijas neatkarības gadi, valsts šo nozari faktiski pameta likteņa varā. Tomēr pašvaldība uzsāka vērienīgu veselības aprūpes jomas reorganizācijas un renovācijas programmu, un šobrīd, pēc 20 gadiem, var teikt, ka slimnīca efektīvi strādā ne tikai ventspilnieku labā, bet spēj parūpēties arī par Talsiem. «Pašvaldības uzdevums – kā kapitālsabiedrības īpašniekiem – ir nodrošināt materiāli tehnisko bāzi, lai mediķi varētu normāli strādāt un būtu apmierināti arī pacienti,» sacīja Lembergs, visus apsveicot ar to, ka tas veiksmīgi izdevies.

Ar jauko notikumu klātesošos uzrunā sveica arī Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, kurš atgādināja, ka darbs pie slimnīcas sakārtošanas nekad nebeigsies. «Esmu pārliecināts, ka pēc dažiem gadiem Ventspilī atkal tiks grieztas atklāšanas lentītes un mēs teiksim: redz cik labi, ka ventspilnieki atkal kaut kur ir dabūjuši naudu, kaut ko labu ir uztaisījuši un mēs ar to lepojamies,» sacīja Apinis.

Tikmēr Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egija Širova atgādināja par padarīto pēdējo septiņu gadu laikā, kopš ir iespēja piesaistīt Eiropas Savienības (ES) finansējumu. Šo septiņu gadu laikā slimnīcas sakārtošanā ieguldīti 8,5 miljoni latu. Šobrīd var teikt, ka slimnīca ir pilnībā sakārtota, un ar reanimācijas nodaļas rekonstrukciju ir uzsākta slimnīca atjaunošanas otrā kārta, jo reanimācijas nodaļa pirms 15 gadiem bija pirmā, kas tika izremontēta. Tagad nodaļa ir ieguvusi jaunas, daudz plašākas telpas, kas atbilst ES prasībām un ir pielāgotas gan darbinieku, gan pacientu vajadzībām. «Attīstoties tālāk, mēs rūpēsimies par to, lai gan slimnīcas infrastruktūra, gan pakalpojumu kvalitāte atbilstu arvien augstākiem standartiem un mūsu pacienti būtu apmierināti,» uzsvēra Širova.

 

Rekonstrukcijas rezultātā Reanimācijas nodaļā notikušas ievērojamas pārmaiņas. No ārstēšanas viedokļa nodaļa kļuvusi daudz ērtāka, bet uz piebūves rēķina – arī plašāka. Iepriekš pacienti tika ievietoti vairākās palātās, bet pēc rekonstrukcijas visi pacienti atradīsies vienā plašā intensīvās terapijas zālē, lai mediķiem būtu ērtāk novērot viņu dzīvības funkcijas. Tā kā personālam nemitīgi jābūt pacientu tuvumā, ir izveidots gan pārredzams māsu postenis, gan ārstu istaba. Atsevišķi izveidota arī reanimācijas zāle, kurā pacientiem tiks veikti reanimācijas pasākumi.

Nodaļa ieguvusi arī jaunas mēbeles, iekārtas un medicīnisko aprīkojumu, tai skaitā par Ventspils pilsētas domes piešķirto finansējumu iegādāta jauna un mūsdienīga monitorsistēma, mākslīgās plaušu ventilācijas iekārta un funkcionālās reanimācijas gultas. Tā kā katra reanimācijas pacienta ārstēšanā tiek pielietotas vairākas medicīniskās tehnoloģijas, katra no pacientu gultām ir aprīkota ar speciālu konsoļu sistēmu. Tā ir nodrošināta ar skābekļa, saspiestā gaisa un elektrības padevi. Šajā sistēmā iekļaujas arī citas medicīniskās tehnoloģijas, tai skaitā mākslīgās plaušu ventilācijas sistēma, perfuzori un citas nepieciešamās iekārtas.

Pateicoties piebūvei, mainījies arī slimnīcas ārējais veidols no Inženieru ielas puses. Rekonstrukcijas darbus veica SIA Vindbūvserviss.

Vienlaicīgi renovācijas ietvaros pie slimnīcas Uzņemšanas nodaļas izveidota arī pacientu novērošanas palāta ar vairākām gultas vietām. Uzņemšanas nodaļā nereti nonāk tādi pacienti, kuriem nav nepieciešama diennakts uzraudzība. Piemēram, ar veselības saasinājumu nodaļā nonāk hroniski pacienti, kuriem palīdzības saņemšanai slimnīcā nepieciešams atrasties vien četras līdz sešas stundas, un pēc tam viņi var doties mājās. Ja konstatēs, ka pacientam tomēr ir nepieciešama ilgstošāka uzturēšanās slimnīcā, viņu pārvedīs uz attiecīgo nodaļu.

Līdz ar Reanimācijas nodaļas rekonstrukciju ir noslēgusies ES ERAF projekta 1. kārta. Tās ietvaros ir rekonstruēta slimnīcas Bērnu nodaļa, Ginekoloģijas nodaļa, Acu slimību nodaļa, kā arī Ausu, kakla un deguna slimību nodaļa. Ir uzcelta ēka Pataloģiskās anatomijas nodaļai, kuras sastāvā ir morgs, kā arī izstrādāts slimnīcas Talsu filiāles jaunās ēkas būvniecības projekts un uzsākti celtniecības darbi. Sākotnēji projekta ietvaros Reanimācijas nodaļas rekonstrukcija nebija ieplānota, taču veiksmīgo iepirkumu rezultātā izdevās ieekonomēt finansējumu un varēja īstenot arī šo objektu. Kopējās projekta 1. kārtas izmaksas ir 3,048 miljoni latu, 85% sedz ERAF. Projekta 2. kārtas ietvaros paredzēts uzbūvēt Talsu jaunās slimnīcas ēku.

Komentāri par rakstu: Atklāja rekonstruēto Reanimācijas nodaļu
Maria Magdalena
01.05.2023 23:07:19
Pozdrav svima. Moje ime je Maria Magdalena, samohrana sam majka troje djece, želim podijeliti opipljivo svjedočanstvo o tome kako sam dobila zajam od 10.000 eura uz 3% od bogobojaznog čovjeka, gospodina Mikea Andersona. Ako ste zainteresirani za dobivanje kredita, obratite mu se, uvjeravam vas da je sigurno, hvala. E-mail adresa: (barrmikeanderson48@yahoo.com)
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Svētdien naktī

Apmācies, bez nokrišņiem
 17...19 °C
 D vējš 8..10 m/s

Svētdien rītā

Apmācies, bez nokrišņiem
 17...19 °C
 D vējš 6..8 m/s

Svētdien dienā

Mākoņains, bez nokrišņiem
 19...21 °C
 D vējš 8..10 m/s

Svētdien vakarā

Mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem
 18...20 °C
 D vējš 1..3 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
Amerikāņu akitas kucēni
Amerikāņu akitas kucēni