Ritvars, Oskars, Anvars
 
 • Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
  Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
 • Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
  Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
 • PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
  Jaunsargi piedalās „Vīru spēles- Jaunsardzei 20”
  Jaunsargi piedalās „Vīru..
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012..
Akūti nepieciešami asins donori

Šobrīd visā Latvijā, tai skaitā Ventspilī akūti trūkst asins komponentu cilvēku glābšanai, tādēļ Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīca aicina aktivizēties gan esošos, gan jaunus donorus.


Foto: memuars.lv

«Situācija šobrīd ir ļoti smaga, es pat teiktu – katastrofāla, jo ir daudz akūtu pacientu, kuriem ir nepieciešama asins pārliešana. Taču asiņu trūkst, jo ir maz donoru,» situāciju raksturo slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļas vadītāja Baiba Griķe. Asins komponentu trūkums šobrīd ir visā Latvijā, tādēļ ir arī lielas problēmas tos nepieciešamības gadījumā dabūt citur. Griķe informē, ka trūkst visu grupu asinis, tai skaitā populārākās asins grupas – O grupas un A grupas rēzus pozitīvs. Tāpat nodaļā īpaši tiek gaidīti visu grupu rēzus negatīvs donori.

Slimnīca aicina palīdzēt gan individuālos donorus, atnākot nodot asinis, gan arī kolektīvus. Ar nākamo nedēļu slimnīca plāno rīkot donoru akcijas maratonu, aicinot tajā piedalīties uzņēmumu un iestāžu kolektīvus. Ceram uz lielu atsaucību un būsim pateicīgi par jūsu sniegto palīdzību cilvēku glābšanā. Nodaļā asinis no donoriem tiek pieņemtas pirmdienās un piektdienās no plkst. 8 līdz 10 (izņemot šo piektdienu – 18.novembri, kas ir svētku diena). Pirms nākot nodot asinis, būtu vēlams sazināties ar asins sagatavošanas nodaļu pa tālruni 636 20947, lai saskaņotu donoram ērtāko ierašanās laiku. Donoram ir jārēķinās ar aptuveni 45 minūšu garu vizīti.

Vesels cilvēks var ziedot asinis četras līdz piecas reizes gadā, ievērojot divu mēnešu intervālu starp asins nodošanas reizēm. Vienā asins nodošanas reizē donors ziedo 450 mililitrus asiņu. Tas nav kaitīgi vesela cilvēka veselībai. Asinis organismā nemitīgi atjaunojas, turklāt donori retāk slimo ar hroniskām slimībām.

Lai nodotu asinis, donoram jābūt veselam un vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kas jāapliecina, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu.
Donors nedrīkst svērt mazāk par 50 kilogramiem. Donoram pirms asins došanas jāatpūšas. Nodot asinis nav vēlams pēc nakts maiņas, saspringta darba vai liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms procedūras nedrīkst smēķēt un lietot alkoholu.

Donors saņem vieglas brokastis viena lata apmērā. Pēc asins nodošanas donors saņem naudas kompensāciju trīs latu apmērā pusdienām, hematogēna batoniņu, kā arī brīvdienas, saglabājot vidējo darba algu, asins došanas dienā un nākamajā dienā, iepriekš to saskaņojot ar darba devēju. Pēc donora pieprasījuma, šo dienu var pievienot arī ikgadējam apmaksātam atvaļinājumam.

Komentāri par rakstu: Akūti nepieciešami asins donori
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Svētdien naktī

Apmācies, bez nokrišņiem
 17...19 °C
 D vējš 8..10 m/s

Svētdien rītā

Apmācies, bez nokrišņiem
 17...19 °C
 D vējš 6..8 m/s

Svētdien dienā

Mākoņains, bez nokrišņiem
 19...21 °C
 D vējš 8..10 m/s

Svētdien vakarā

Mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem
 18...20 °C
 D vējš 1..3 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
Amerikāņu akitas kucēni
Amerikāņu akitas kucēni