Šis raksts izdrukāts no portāla ventspilnieki.lv
Kategorija:    Ziņas » Veselība
Adrese: https://www.ventspilnieki.lv/zinas/veseliba/09122011_izmeklejumiem_ar_kermena_analizatoru_ieverojama_atlaide/
Izmeklējumiem ar ķermeņa analizatoru ievērojama atlaide

Ventspils poliklīnika visu decembri un janvāri iedzīvotājiem piedāvā ievērojamu atlaidi izmeklējumiem ar jauno iekārtu – daudzfunkcionālo ķermeņa masas analizatoru. Iepriekšējo 20 latu vietā, akcijas laikā būs jāmaksā tikai 12 lati. Pakalpojums ietver gan izmeklējuma jeb organisma testēšanas veikšanu ar iekārtu, gan speciālista konsultāciju un rekomendācijas.

 


Decembris un janvāris akcijai nav izvēlēts nejauši. Decembris ierasti tiek aizvadīts ar dažādiem svētku pasākumiem un ballēm, kurās neizpaliek arī bagātīgi mielasti. Bet gada sākumu – janvāri – cilvēki parasti sāk ar jaunu apņemšanos sākt veselīgu dzīvesveidu. Lai noskaidrotu sava organisma fiziskās formas stiprās puses un trūkumus, lielisks palīgs ir daudzfunkcionālais ķermeņa masas analizators.

Ar šo iekārtu var noteikt cik cilvēks uzņem un patērē kalorijas, kāda ir sabalansētība starp taukiem, ķermeņa masu, muskulatūras un kaulu masu. Vai organismā neuzkrājas pārlieku liels šķidrums. Nereti gadās, ka cilvēkam ir palielināts ķermeņa svars nevis uz tauku, bet gan uz šķidruma rēķina. Cilvēki pielieto dažādas diētas, kas ne vienmēr ir pareizas. Diētas laikā ar šo iekārtu var izvērtēt vai novājēt vēlošais cilvēks svaru zaudē uz tauku rēķina, vai arī uz ūdens vai muskulatūras rēķina, kas norāda uz nesabalansētu diētu.

Vērtīgi, ka ar iekārtas palīdzības var konstatēt īpaši kaitīgos viscerālos taukus jeb grūti konstatējamos slēptos taukus, kas uzkrājas ap iekšējiem orgāniem. Jo lielāks ir viscerālo tauku daudzums, jo vairāk paaugstinās insulīna rezistences iespējas un cukura diabēta attīstīšanās.

Iekārta izdrukā ķermeņa masas indeksu un uzskatāmi parāda cik fizioloģiski labā stāvoklī ir organisms. Interesants rādītājs ir organisma tā saucamā metabolā jeb fizioloģiskā vecuma noteikšana, nevis izejot no pases datiem, bet ņemot vērā konkrētā cilvēka vielmaiņu, ķermeņa uzbūvi, ūdens saturu audos, tauku daudzumu un citus rādītājus.

Pēc ķermeņa izanalizēšanas, speciālisti rekomendē, ko darīt, lai cilvēks savu veselību un fizisko formu atjaunotu un uzturētu – kā mainīt ēšanas paradumus, kādas fiziskās aktivitātes būtu jāveic, bet nopietniem pacientiem noteiks terapijas korekciju.

Pierakstīties uz pakalpojumu var Ventspils poliklīnikas reģistratūrā pa tālruni 636 22131.