Ventspils pilsētas domes opozīcija: „VENTSPILS PILSĒTAS DOME, BRĪVOSTAS PĀRVALDE īsteno UZŅĒMĒJDARBĪBAS VIDES apdraudošu politiku, jeb atklāta vēstule VENTSPILS UZŅĒMĒJIEM.”
2010.gada 17.novembrī, Ventspils pilsētas dome pieņēma lēmumu ar kuru piekrita ieķīlāt par labu Ventspils brīvostas pārvaldei, Ventspils pilsētas domei piederošos nekustamos īpašumus (zemes gabalus) par kuru izmantošanu ir noslēgti ilgtermiņa nomas līgumi ar Ventspils brīvostā strādājošajiem termināļiem. Termināļi uz šiem zemju gabaliem ir izvietojuši savu darbību nodrošināšanai nepieciešamo infrastruktūru un veic saimniecisko darbību.
Ventspils pilsētas domes sēdē uzzinājām, ka konkrētajā gadījumā iet runa par zemes gabaliem, kurus izmanto AS „Ventamonjaks”, SIA „Ventamonjaks serviss”, AS „Ventspils tirdzniecības osta”. Bez tam, mums neizdevās iegūt informāciju, kam un uz kādiem noteikumiem attiecīgie īpašumi tiks ieķīlāti un kādu ietekmi attiecīgais ieķīlāšanas fakts atstās uz attiecīgo nekustamo īpašumu lietotājiem – Ventspils ostu termināļiem. Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāvji nespēja dokumentāli pamatot ieķīlāšanas risku neesamību tās īpašniekam un esošajiem nekustamā īpašuma lietotājiem, kā arī dokumentāli pierādīt, ka nekustamā īpašuma lietotāji ir informēti par notiekošo un piekrīt šo objektu ieķīlāšanai.
Mēs, Ventspils pilsētas domes opozīcijas pārstāvji, 2010.gada 17.novembra lēmumu neatbalstījām jo saskatījām papildus riskus uzņēmējdarbības videi Ventspilī. Mums nav pieņemams, ka neinformējot patreizējos nomniekus, neiesaistot tos pieņemtā lēmuma sagatavošanas procesā u.t.t., Ventspils brīvostas pārvalde un Ventspils pilsētas dome pieņem lēmumus, kas nav savienojami ar labas biznesa ētikas principiem.
Ja arī Jūs uzskatāt, ka aizmuguriska darbošanās nav atbalstāma, tad aicinām ne tikai termināļus uz kuriem attiecas 2010.gada 17.novembra lēmumus, bet arī pārējos un citus uzņēmējus izteikt savus priekšlikumus, kā arī iepriekš saskaņojot laiku un vietu uz kopīgu tikšanos, lai apmainītos viedokļiem, kā koordinēt un saskaņot uzņēmēju un deputātu kopējas darbības. Mūsuprāt šāda dialoga uzsākšana ir vitāli nepieciešama, jo līdzīgi Ventspils pilsētas domes, Ventspils brīvostas pārvaldes aizmuguriski pieņemti lēmumi, kas tiešā vai pakārtotā veidā var negatīvi ietekmēt uzņēmējdarbības vidi Ventspilī, iespējams nebūs pēdējie. Vienlaicīgi apliecinām, ka esam gatavi izskatīt un virzīt izskatīšanai Ventspils pilsētas domē, uzņēmēju interesējošus jautājumus, kā arī būt informētiem par Ventspils pilsētas domes 2010.gada 17.novembra un citu, mums nezināmu, iepriekš pieņemto lēmumu iespējamajām sekām, lai uzsāktu darbu pie šo seku mazināšanas vai novēršanas.
P.S. Tikai savstarpēji koordinējot un sasakņojot viedokļus ir iespējams panākt labas biznesa ētikas principu ieviešanu Ventspils pilsētas domes, Ventspils brīvostas pārvaldes darbā, tādejādi mazinot riskus, birokrātiju un pēc būtības veicinot Ventspils uzņēmējdarbības vides sakārtošanu un jaunu darbavietu radīšanu.
Ierakstītas vēstules un Ventspils pilsētas domes 2010.gada 17.novembrī pieņemtā lēmuma un pavadošo materiālu kopijas tika nosūtītas: AS „Ventspils nafta”; SIA „”Ventspils nafta” termināls”; AS „Ventbunkers”; AS „Ventamonjaks”; SIA „Ventamonjaks serviss”; AS „Ventspils tirdzniecības osta”; AS „Kālija parks”; AS „Ventspils Grain Terminal”; AS „Baltic Coal Terminal”; SIA „Noord Natie Ventspils termināls”; SIA „Ventplac”
Ventspils pilsētas domes deputāti:
Ivars Landmanis
Vladislavs Šafranskis
Jeļena Garbuzova
26.11.2010.