Menarda, Elma, Elna
 
 • Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
  Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
 • Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
  Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
 • PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
  Jaunsargi piedalās „Vīru spēles- Jaunsardzei 20”
  Jaunsargi piedalās „Vīru..
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012..
Ventspils pilsētas domes opozīcija: ir jānovērš partijas „Latvijai un Ventspilij” īstenotā patvaļa

Ventspils pilsētas domes opozīcija: Ministru kabinetam, Saeimai, Tiesībsargājošām institūcijām, nekavējoties ir jānovērš partijas „Latvijai un Ventspilij” īstenotā patvaļa, iespējamās nelikumības Ventspils pilsētas domes, Ventspils brīvostas darbā.

Šodien. 2011.gada 25.martā, Ventspils pilsētas dome, deputātiem no partijas „Latvijai un Ventspilij” balsojot PRET, noraidīja Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputātu iesniegto lēmuma projektu, kurš uzliktu par pienākumu Ventspils pilsētas domes deputātiem Aivaram Lembergam, Jānim Vītoliņam, Guntim Blumbergam, Didzim Ošeniekam, atskaitīties Ventspils pilsētas domes deputātiem par lēmumiem, kādus Ventspils brīvostas valde ir pieņēmusi attiecībā uz zemes gabalu ~ 101,5 ha platībā ar adresi Ostas mežs 1, Ventspils, kā arī par iespējamo šī zemes gabala iznomāšanu pagājušajā gadā dibinātajai SIA „Baltic new technologies”, kuras vienīgais īpašnieks ir Britu Virdžīnu salās reģistrētais „Thirios Assets Limited”.

Balsošanas rezultātu izšķīra, Ventspils pilsētas domes deputāti Aivars Lembergs, Jānis Vītoliņš, Guntis Blumbergs un Didzis Ošenieks, kuri papildus Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un tā vietnieku amatiem ieņem arī Ventspils pilsētas domes iestādes Ventspils brīvostas valdes locekļu amatus, tādejādi atsakoties nodrošināt Ventspils pilsētas domes deputātus ar viņu rīcībā esošo informāciju.

Deputāti uzskata, ka Aivars Lembergs, Jānis Vītoliņš, Guntis Blumbergs un Didzis Ošenieks kārtējo reizi ir demonstrējuši savu attieksmi gan pret Sabiedrību, gan Latvijas Republikas likumiem un tādejādi ir saucami pie atbildības. Deputāti norāda, ka viens no balsotājiem bija tieši Aivars Lembergs, kuru tiesā par smagu kriminālnoziegumu izdarīšanu, kas saistīti ar ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, un kuram ar tiesas lēmumu ir aizliegts pildīt Ventspils pilsētas domes un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāju amatus.

Ņemot vērā augstāk minēto, Ventspils pilsētas domes opozīcija, ar šo griežas pie Latvijas Republikas Ministra kabineta, Saeimas, Tiesībsargājošām un citām institūcijām ar lūgumu, nekavējoties novērst iespējamos interešu konflikta un korupcijas riskus Ventspils pilsētas domē un Ventspils brīvostas pārvaldē, kā arī noskaidrot vai Aivars Lembergs, Jānis Vītoliņš, Guntis Blumbergs, Didzis Ošenieks piedaloties balsojumā un balsojot par opozīcijas iesniegto lēmuma projektu, kas viņiem uzliek par pienākumu atskaitīties Ventspils pilsētas domes deputātiem nav pārkāpuši LR likumus un nav saucami pie atbildības. Papildus, opozīcija lūdz tiesībsargājošas institūcijas pārbaudīt vai SIA „Baltic new technologies”, īpašnieks, Britu Virdžīnu salās reģistrētais „Thirios Assets Limited” nav saistīts ar Ventspils pilsētas domes, Ventspils brīvostas pārvaldes vai citām Latvijas amatpersonām. Opozīcija vērš uzmanību faktam, ka Aivars Lembergs, neskatoties uz to, ka tiek tiesāts par sevišķi smagu kriminālnoziegumu izdarīšanu, kas saistīti ar ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un kuram ar tiesas lēmumu ir aizliegts pildīt Ventspils pilsētas domes un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāju amatus, pēc būtības ietekmē lēmumu pieņemšanu un faktiski pilda Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatus.

Opozīcija cer, ka Ministru kabinetam, Saeimai, Tiesībsargājošām organizācijām izdosies novērst partijas „Latvijai un Ventspilij” un tās tiesājamā vadītāja Aivara Lemberga nelikumīgās darbības, saukt pie atbildības likumu un tiesas lēmumu pārkāpjošās amatpersonas un ka gadu desmitiem Latvijas politiskajā dzīvē piekoptais tirgus:„Vienojoties ar Lembergu apsolīt „nebāzt degunu” Ventspilī notiekošajā”, jau tuvākajā laikā būs vēsture.

Opozīcija norādīt, ka nekādā gadījumā nav pret investīciju piesaisti, jaunu darba vietu radīšanu, bet gan pret Ventspilij un Ventspilniekiem būtisku mežu zemju nepārdomātu, neizdiskutētu nodošanu apšaubāmiem investoriem un veidu, kā Ventspilī tiek pieņemti, Ventspilniekiem būtiski lēmumi. Esam par atvērtu uz ekonomisko izaugsmi balstītu investīciju vidi, ne apšaubāmu investoru atlasi pēc pietuvināto principa.

Vienlaicīgi, opozīcija nodot publicēšanai, lēmuma projektu un tā pamatojošo daļu, kuru noraidīja partijas „Latvijai un Ventspilij” pārstāvji. Noraidīto lēmuma projektu atbalstīja: Ivars Landmanis, Vladislavs Šafranskis, Aleksandrs Mirvis, Dace Korna un Jeļena Garbuzova.
PRET balsoja: Aivars Lembergs, Jānis Vītoliņš, Guntis Blumbergs, Didzis Ošenieks, Aigo Gūtmanis, Dainis Gīlis, Edīte Didriksone. (Skatīt Lēmuma projektu).

Ivars Landmanis (Ventspils pilsētas domes deputāts)
Vladislavs Šafranskis (Ventspils pilsētas domes deputāts)
Aivis Landmanis (Iepriekšējā sasaukuma Ventspils pilsētas domes deputāts)

Komentāri par rakstu: Ventspils pilsētas domes opozīcija: ir jānovērš partijas „Latvijai un Ventspilij” īstenotā patvaļa
Christy Walton
03.02.2020 15:21:08
Meklējat aizdevumu konsolidācijas aizdevumu, nenodrošinātus aizdevumus, biznesa aizdevumus, hipotēku kredītus, automašīnu aizdevumus, studentu kredītus, personiskos aizdevumus, riska kapitālu utt.! Es esmu privāts aizdevējs, es sniedzu aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un saprātīgu procentu likmi 2%. E-pasts uz adresi: christywalton355@gmail.com
valters
25.03.2011 18:35:42
Kārtējie kriminālvajātā spožie izgājieni. Kauns par roklaižām.
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Piektdien dienā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 11...13 °C
 D/R vējš 4..6 m/s

Piektdien vakarā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 9...11 °C
 D vējš 1..3 m/s

Sestdien naktī

Skaidrs, bez nokrišņiem
 7...9 °C
 D/A vējš 3..5 m/s

Sestdien rītā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 8...10 °C
 D/A vējš 3..5 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
Amerikāņu akitas kucēni
Amerikāņu akitas kucēni