Dzelde, Zenta, Zelda
 
 • Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
  Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
 • Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
  Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
 • PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
  Jaunsargi piedalās „Vīru spēles- Jaunsardzei 20”
  Jaunsargi piedalās „Vīru..
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012..
Tiks izcirsti pilsētas meži vairāk kā 150 ha platībā

Lemberga partija klaji ignorējot ventspilnieku viedokli pieņem lēmumu, kas dod iespēju izcirst pilsētas mežus vairāk kā 150 ha platībā.Lemberga partija klaji ignorējot venstpilnieku viedokli pieņem lēmumu, kas dod iespēju izcirst pilsētas mežus vairāk kā 150 ha platībā.

2010.gada nogalē, Ventspils pilsētas opozīcijas deputāti uzzināja, ka Ventspils pilsētas dome, pakļaujoties Ventspils brīvostas iegribai, gatavo izmaiņas normatīvajos aktos, lai ļautu degradēt pilsētas mēža teritorijas.

Sakarā ar to, ka opozīcijas deputātus uztrauca neizdiskutētā un nepārdomātā iecere, deputāti informēja atbildīgās institūcijas un teritorijas plānojuma izmaiņu publiskās apspriedes laikā uzsāka parakstu vākšanu no iedzīvotājiem, lai noskaidrotu viņu attieksmi par attiecīgo jautājumu. 2011.gada 20.maijā deputāti nosūtīja vēstuli Ventspils pilsētas domei un atbildīgajām valsts institūcijām informējot, ka tiek vākti paraksti un ka uz to brīdi ir jau parakstījušies vairāk kā 700 ventspilnieki, kuri ir PRET mežu iekļaušanu rūpnieciskajā teritorijā.

Neņemot vērā iedzīvotāju viedokli un ierosinājumus, 2012.gada 13.janvārī, Ventspils pilsētas domes vairākums apstiprināja dokumentu, kas dod zaļo gaismu ventspils mežu degradācijai. Lemberga vadītās domes vairākuma deputātiem nešķita svarīgi plānojuma virzību apstādināt pat pēc tam, kad deputāts Ivars Landmanis sēdes laikā klātesošos iepazīstināja ar vairāk kā 1 300 Ventspilnieku parakstiem un lūgumu atlikt jautājuma izskatīšanu.

Vēlamies vērts uzmanību, ka parakstījušies ventspilnieki apliecināja Atbalstu reālas, uzņēmējdarbības veicinošas, investoru piesaistošas politikas realizācijai. Vienlaikus parakstījušies pieprasa Ventspils pilsētas domi apturēt Ventspils pilsētas teritorijas plānojuma (2006.-2018.) grozījumu un Teritorijas plānojuma sastāvā esošā Vides pārskata tālāku virzību, līdz sekojošu noteikumu izpildei:
1. Domei jāatsakās no Ventspils pilsētas mežu teritorijas (Ostas mežs 1 ~ 100 ha platībā; Maurciema teritorija ~41.6 ha platībā u.c) iekļaušanas rūpniecības teritorijā, novēršot: vērienīgu mežu izciršanu; iedzīvotāju dzīves un gaisa kvalitātes pasliktināšanos; Staldzenes teritorijas attīstības degradāciju, apzinātu īpašumu vērtību samazināšanu; pilsētas tūrisma un iecienītu atpūtas vietu attīstības potenciāla graušanu;
2. Domei jāaptur Ventspils pilsētas rūpniecības teritorijas paplašināšana, kamēr: Ventspils dome un Ventspils brīvostas pārvalde uzsāks visu atbildīgo pušu iesaistīšanu atklātos lēmumu izstrādes, pieņemšanas procesos; nav apgūtas esošās rūpniecības teritorijas; tiks publiskots neietekmējama vides vērtētāja atzinums; Pārventā tiks izveidotas Jaunas zaļās zonas (parki un skvēri) starp plānoto rūpniecības zonu un dzīvojamo masīvu; tiks izstrādāts un realizēts mehānisms, kā īpašniekiem kompensēt to īpašumu vērtību potenciālos samazinājumus.

Mūsuprāt nepietiekamā atklātība un pilsētas vadības attieksme pret cilvēku izteikto vēlmi liecina par slēptu, šauru interešu lobēšanu. Iespējams, ka šajās noskatītajās mežu zemju teritorjās tiek plānotas kārtējās amatpersonu shēmas, lai varētu iedzīvoties uz sabiedrības un dabas rēķina.

Vai mums šāda pilsētas vadība ir vajadzīga, spriediet paši.

Ventspilniekiem apsolām, ka par notikušo informēsim atbildīgās valsts amatpersonas ar lūgumu nepieļaut vērienīgo Ventspils meža zemju degradāciju.

Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti:
Ivars Landmanis
Vladislavs Šafranskis.
 

Komentāri par rakstu: Tiks izcirsti pilsētas meži vairāk kā 150 ha platībā
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Pirmdien dienā

Apmācies, bez nokrišņiem
 26...28 °C
 A vējš 4..6 m/s

Pirmdien vakarā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 24...26 °C
 A vējš 4..6 m/s

Otrdien naktī

Mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem
 19...21 °C
 D/A vējš 3..5 m/s

Otrdien rītā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 22...24 °C
 A vējš 4..6 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
Amerikāņu akitas kucēni
Amerikāņu akitas kucēni