Malvīne, Malvis
 
 • Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
  Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
 • Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
  Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
 • PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
  Jaunsargi piedalās „Vīru spēles- Jaunsardzei 20”
  Jaunsargi piedalās „Vīru..
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012..
Turpinās ūdenssaimniecības sakārtošana Ventspilī

Pašvaldības SIA „ŪDEKA” realizētajā projektā „Ūdenssaimniecības attīstība Ventspilī, III kārta” sākas ielu būvniecības darbu pēdējais posms un ielu nodošana ekspluatācijā. Tādējādi, izbūvējot maģistrālo ūdensvada tīklu ar kopējo garumu 3,2 kilometri un sadzīves kanalizācijas tīklu 2,6 kilometru garumā, 2012. gadā iespēju pieslēgties centralizētai ūdenssaimniecības sistēmai un saņemt kvalitatīvu dzeramo ūdeni mājās no krāna iegūs 81 mājsaimniecība.


Pavisam 2012. gadā projekta ietvaros notiek tīklu izbūve 10 ielu posmos. Pašreiz ekspluatācijā ir nodoti 2 objekti – Sārnates iela posmā no Medus ielas līdz Tērauda ielai un Arāju iela, tuvākajā laikā ekspluatācijā tiks nodoti vēl 2 objekti – Rūjienas iela un Ābolu iela.

Savukārt oktobrī un novembrī darbi vēl turpināsies Medus ielā (no Pulkveža līdz Sārnates ielai) un Pārventā – J.G.Stendera, Šķērsu, Abavas, Iecavas un Mālu ielās. Šajās ielās ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve jau pabeigta, bet a/s „Sadales tīkli” elektrolīniju demontāžas un izbūves darbu, kā arī drenāžas sistēmas pārbūves dēļ, ielas un gājēju celiņu seguma izbūve ir aizkavējusies. Šajās ielās pilnībā darbus plānots pabeigt līdz 2012.gada novembra vidum.
Privātmāju iedzīvotāji tiek aicināti pieslēgt savus īpašumus izbūvēto tīklu atzariem, izmantojot pašvaldības SIA „ŪDEKA” pakalpojumu – tīklu izbūve privātīpašumos. Tīklu izbūvi ir iespējams uzticēt uzņēmuma speciālistiem, noslēdzot līgumu un vienojoties par šo darbu apmaksas kārtību.
Atgādinām, ka tīklu pieslēguma shēmas un pārējo dokumentu sagatavošana joprojām ir bezmaksas pakalpojums. Iedzīvotājiem, kuri plāno veikt tīklu izbūvi savā īpašumā, ar iesniegumu un tam pievienotiem dokumentiem (īpašuma tiesības apliecinošu dokumenta kopiju, zemes gabala plāna kopiju un ēkas inventarizācijas lietas 1. stāva plāna kopiju) jāvēršas ŪDEKAS Tehniskajā daļā (darba dienās no plkst. 8 līdz 12 un no plkst. 13 līdz 17 otrdienās, trešdienās un ceturtdienās vai līdz plkst. 18 pirmdienās un plkst. 16 piektdienās), lai tālāk varētu nokārtot nepieciešamās atļaujas un saņemtu pieslēguma izbūves tehniskos noteikumus un izbūves shēmu. Papildus informāciju par tīklu izbūvi privātīpašumos var saņemt, zvanot uz Tehnisko daļu pa tālruni 636 07286.

Papildus informācija par projektu „Ūdenssaimniecības attīstība Ventspilī, III kārta”:
Projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Ventspilī, III kārta” īstenošana plānota no 2010.-2013.gada beigām.
Projekta īstenošanas rezultātā centralizēti ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumi būs pieejami 97,4% ventspilnieku (pašreiz centralizēti ūdenssaimniecības pakalpojumi ir pieejami 93,4% iedzīvotāju). Šis pieaugums tiks sasniegts, jo plānota jaunu ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve pilsētas privātmāju rajonos Gāliņciemā, Kurpniekciemā, Žāžciemā – Krēķciemā, Čikstiņciemā, Jāņciemā, un Zaķciemā.

Projekta ietvaros plānota arī ūdensvada tīklu rekonstrukcija, lai samazinātu ūdens zudumus, kā arī sadzīves kanalizācijas tīklu rekonstrukcija – lai novērstu gruntsūdeņu ieplūdi kanalizācijas sistēmā un notekūdeņu noplūdi gruntsūdeņos pa bojātiem cauruļvadiem.

Projekta ietvaros kopumā paredzēta maģistrālo ūdensvada un kanalizācijas tīklu rekonstrukcija un jaunu tīklu izbūve gandrīz 38 km garumā, kā arī maģistrālo tīklu atzaru izbūve uz privātīpašumiem 11 km garumā.

Kopējās izmaksas projekta III kārtai plānotas 10,4 miljonu latu apmērā (ar PVN). No Eiropas Savienības Kohēzijas fonda piesaistīti 7 miljoni latu, savukārt pārējos līdzekļus nodrošinās pašvaldības SIA „ŪDEKA” – finansējot pievienotās vērtības nodokļa nomaksu un piesaistot ilgtermiņa kredītu projekta līdzfinansēšanai.

Projektu „Ūdenssaimniecības attīstība Ventspilī, III kārta” līdzfinansē Eiropas Savienība.
Finansējuma saņēmējs šī projekta ietvaros ir pašvaldības SIA „ŪDEKA”.
Projekta administratīvās, finanšu un tehniskās vadības uzraudzību nodrošina LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.
Ieguldījums Tavā nākotnē!

Komentāri par rakstu: Turpinās ūdenssaimniecības sakārtošana Ventspilī
nekadnekurrnebus
30.10.2012 13:04:24
labais
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Pirmdien vakarā

Apmācies, bez nokrišņiem
 21...23 °C
 Z/R vējš -1..1 m/s

Otrdien naktī

Skaidrs, bez nokrišņiem
 19...21 °C
 D/A vējš 2..4 m/s

Otrdien rītā

Mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem
 23...25 °C
 D/A vējš 2..4 m/s

Otrdien dienā

Apmācies, bez nokrišņiem
 24...26 °C
 D/A vējš 0..2 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
Amerikāņu akitas kucēni
Amerikāņu akitas kucēni