Šis raksts izdrukāts no portāla ventspilnieki.lv
Kategorija:    Ziņas » Bizness
Adrese: https://www.ventspilnieki.lv/zinas/bizness/26112012_ventspili_atklata_sia_malmar_sheet_metal_metalapstrades_rupnicas_jauna_eka/
Ventspilī atklāta SIA „Malmar Sheet Metal” metālapstrādes rūpnīcas jaunā ēka

23.novembrī tika svinīgi atklāta metālapstrādes uzņēmuma SIA „Malmar Sheet Metal” jaunā rūpnīca Ventspilī. Mūsdienīgajā un videi draudzīgajā ražotnē top vairāk kā 1000 dažādu detaļu tādiem autobūves uzņēmumiem kā Volvo, Renault un citiem.


Pēc septiņiem darba gadiem Ventspilī beļģu metālapstrādes SIA „Malmar Sheet Metal” šodien svinīgi atklāja savu jauno ražošanas ēku Ventspils brīvostas teritorijā, Ganību ielā 107.

SIA „Malmar Sheet Metal” valdes priekšsēdētājs Dorsans De Bišjērs stāstīja, ka aizsākums šīsdienas svinīgajam notikumam meklējams 2005.gadā, kad uzņēmuma rūpnīcā Gentā radās nepieciešamība palielināt ražošanas jaudu un viņi nolēmuši to nedarīt Beļģijā. Pēc sazināšanās ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru sekoja vairāku potenciālo ražošanas vietu apskate Latvijā. „Lai gan mēs apmeklējām arī Liepāju, Jelgavu un Rīgu, vairāk mūs tomēr piesaistīja Ventspils ne tikai tāpēc, ka tā ir zaļa un skaista, ka šeit dzīvo izglītoti un motivēti cilvēki, ka dažādās pilsētas iestādēs sastapām pretimnākošus cilvēkus, ka šeit bija pieejama zeme, bet pavisam noteikti tāpēc, ka šeit pastāv loģistikas infrastruktūra, prāmju satiksme uz Vāciju un Zviedriju, kā arī infrastruktūra jaundibinātiem uzņēmumiem, piemēram, biznesa inkubators,” atcerējās valdes priekšsēdētājs. Toreiz ražošana tika uzsākta padomju stila telpās ar dažām iekārtām un dažiem darbiniekiem. Dorsans De Bišjērs atzina, ka jaunā rūpnīca ir piemērs tam, ko īsā laikā spēj paveikt motivēta komanda. Viņš teica lielu paldies iesaistītajām iestādēm un to pārstāvjiem, kas snieguši nenovērtējamu atbalstu projekta realizācijā, kā arī rūpnīcas darbiniekiem: „Fakts, ka Malmar apstiprināts kā piegādātājs uzņēmumiem Caterpillar un CargoTec, ir pirmais solis pareizajā virzienā, kas mūsu uzņēmumam rada jaunus izaicinājumus. Uzņēmumam Malmar ir māsas uzņēmums LCMC, iespējams, pienācis laiks padomāt arī par šī uzņēmuma darbības paplašināšanu.”

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, sveicot uzņēmumu, atcerējās, kā sākta Ventspils industrializācija: „Gadsimtu mijā Krievija pieņēma lēmumu realizēt tādu transporta politiku, lai atteiktos no Latvijas ostām. Mūsu atbilde bija – veiksim Ventspils industrializāciju. 10 gadu laikā Ventspilī ik gadu vidēji atvērtas divas jaunas ražotnes un rūpniecības nozares īpatsvars IKP palielinājies divas reizes. Tādas izmaiņas nevar panākt vienā dienā. Pirms 7 gadiem mēs šajā vietā būvējām komunikācijas, jo te bija tikai zaļa pļava, bet piedāvāt būvēt rūpnīcu zaļā pļavā bez komunikācijām ir bezjēdzīgi. Mēs ceram, ka tie, kuri izlēmuši pamest dzimtās mājas Latvijā, pēdējo skatu vērsīs uz Ventspili un paliks šeit. Ceram, ka Jūsu sadarbības partneri sekos Jums un nāks uz Ventspili – šeit vietas pietiks visiem.”

SIA „Malmar Sheet Metal” ražošanas vadītājs Māris Petrovskis emocionālā uzrunā atcerējās, ka darbs šāda tipa rūpnīcā bijis viens no viņa bērnības sapņiem un pauda gandarījumu par intensīvo darba gadu rezultātiem: „Šeit tiek ražotas vairāk kā 1000 gala detaļas autobūves uzņēmumiem. Darbs visu laiku noritējis 24 stundas 7 dienas nedēļā. Krīzes gados mēs nesamazinājām ne darbinieku skaitu, ne atalgojumu, bet saņēmām jaunus pasūtījumus no Volvo un Renault. Arī šodien mēs rūpīgi sekojam līdzi pasaules ekonomikas tendencēm, jo esam šeit ilgtermiņā. Mēs vēl liksim par sevi runāt!”

Atklāšanas pasākumu pagodināja un uzņēmumu sveica arī Beļģijas vēstnieks Latvijā Franks Arnauts: „Tas ir apbrīnojami, kā Malmar tik īsā laikā kļuvis par vienu no lielākajiem rūpniecības uzņēmumiem Ventspilī un vēl turpina augt, tādējādi veicinot pastāvīgu Ventspils un Kurzemes reģiona ekonomisko attīstību.”

SIA “Malmar Sheet Metal” dibināts 2006.gada 11.aprīlī un ir Beļģijas Cormetallis NV grupas uzņēmums. SIA „Malmar Sheet Metal” darbojas metālapstrādes mašīnbūvei nozarē, ražojot dažādas detaļas un specializējoties smago automašīnu un autobusu rāmju ražošanā. Līdz jaunās rūpnīcas uzcelšanai uzņēmuma ražotne atradās pagaidu telpās - nomātās, vēl padomju laikā celtās ēkās Ventspilī. SIA „Malmar Sheet Metal” projekts „Autotransporta detaļu un piederumu ražotnes izveide” saņēma atbalstu Eiropas Savienības programmā „Uzņēmējdarbība un inovācijas” (aktivitāte „Augstas pievienotās vērtības investīcijas”).

Ražotnes lielākā vērtība ir augstas tehnoloģijas pulverkrāsošanas cehs, kas specializēts tieši mašīnbūves industrijai un šobrīd ir uzskatāms par modernāko Austrumeiropā. Turklāt krāsošana ir videi draudzīga - modernajā Eisenmann automātiskajā krāsošanas līnijā padomāts gan par vides un cilvēku veselības drošību, gan par to, lai ķīmiskais materiāls, kas tiek izmantots metāla virsmas priekšapstrādē, paliktu tikai uz detaļām, bet ne gaisā, ūdenī vai zemē. Uzstādītas arī jaunas lāzergriešanas, locīšanas u.c. iekārtas.

Projekta kopējās izmaksas bija vairāk kā 4 miljonu latu apmērā, no kuriem 2,23 miljonus līdzfinansēja Eiropas Savienība. Ēkas būvniecība tika uzsākta 2011.gada jūnijā. Būvniecības darbus veica SIA „Ostas Celtnieks”. Zemi jaunās ražotnes celtniecībai SIA „Malmar Sheet Metal” nomā no Ventspils brīvostas pārvaldes.