• Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
  Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
 • Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
  Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
 • PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
  Jaunsargi piedalās „Vīru spēles- Jaunsardzei 20”
  Jaunsargi piedalās „Vīru..
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012..
Ventspils ostas bojas kļūst modernākas

Gada izskaņā noslēdzas ERAF līdzfinansētais projekts „Transporta un ostu komunikāciju sistēmu attīstība” (Trans-Port), kura ietvaros tika strādāts arī pie Ventspils ostas komunikāciju sistēmas pilnveidošanas. Projekta rezultātā daļa navigācijas boju Ventspils ostā un piegulošajos ūdeņos tiek aprīkotas ar automātiskās identifikācijas sistēmu (AIS).


Ventspilī ar jaunākās paaudzes AIS tiek aprīkotas četras visattālākās navigācijas bojas, kas brīdina kuģus par bīstamajiem sēkļiem. Jaunais aprīkojums tiks uzstādīts arī uz divām pieņemšanas navigācijas bojām un uz bojas, kas paredzēta avarējušo kuģu vraku vietu apzīmēšanai. Gan kuģi, gan ostas Kuģošanas atbalsta dienests no bojas saņems informāciju par tās atrašanās vietu un tehnisko stāvokli. Tādējādi ar sistēmas palīdzību ostas speciālisti turpmāk varēs viegli kontrolēt iespējamo boju nobīdi vai bojājumu. AIS ir uzstādīta arī uz Ventspils brīvostas hidrogrāfiskā kuģa „Kapteinis Orle”, kas, uztverot boju informāciju, spēs tās izsekot un nepieciešamības gadījumā operatīvi novērst to trūkumus.

Saskaņā ar iepirkuma konkursa rezultātiem sistēmas piegādi veica Somijas uzņēmums Sabik Oy. Šobrīd Brīvostas pārvalde ir saņēmusi visu aprīkojumu un pabeigusi testēšanas darbus, uz navigācijas bojām to uzstādīs pakāpeniski, mainot signālgaismu bateriju vai citu aprīkojumu.

Pēc nedēļas, 27.decembrī, Ventspils brīvostas pārstāvji dosies uz Trans-Port projekta noslēguma konferenci Liepājā, kur tiksies ar pārējiem dalībniekiem un projektā iesaistītajiem un informēs par projekta aktivitātēm un rezultātiem Ventspils ostā.

Projekts tika uzsākts 2010.gada 1.oktobrī. Trans-Port tiek realizēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013.gadam ietvaros. Partneri no Latvijas puses ir Kurzemes Plānošanas reģions (vadošais partneris), Zemgales Plānošanas reģions, Latgales Plānošanas reģions, Saldus novada dome, Liepājas osta un Ventspils brīvosta. Partneri no Lietuvas puses - Siauliai reģiona attīstības aģentūra, Mazeikiai rajona pašvaldība un Klaipēdas osta.

Kopējais projekta budžets ir 763 491 EUR, t.sk. infrastruktūras izveidei 460 100 EUR jeb 60% no kopējā budžeta. Programmas līdzfinansējums ir 85%.
 

Komentāri par rakstu: Ventspils ostas bojas kļūst modernākas
Maria Magdalena
01.05.2023 23:24:40
Pozdrav svima. Moje ime je Maria Magdalena, samohrana sam majka troje djece, želim podijeliti opipljivo svjedočanstvo o tome kako sam dobila zajam od 10.000 eura uz 3% od bogobojaznog čovjeka, gospodina Mikea Andersona. Ako ste zainteresirani za dobivanje kredita, obratite mu se, uvjeravam vas da je sigurno, hvala. E-mail adresa: (barrmikeanderson48@yahoo.com)
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Ceturtdien dienā

Apmācies, bez nokrišņiem
 3...5 °C
 D vējš 4..6 m/s

Ceturtdien vakarā

Apmācies, bez nokrišņiem
 1...3 °C
 D/A vējš 2..4 m/s

Piektdien naktī

Skaidrs, bez nokrišņiem
 1...3 °C
 D/A vējš 4..6 m/s

Piektdien rītā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 1...3 °C
 A vējš 4..6 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
Amerikāņu akitas kucēni
Amerikāņu akitas kucēni