Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
 
 • Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
  Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
 • Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
  Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
 • PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
  Jaunsargi piedalās „Vīru spēles- Jaunsardzei 20”
  Jaunsargi piedalās „Vīru..
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012..
Ventspils brīvostas kravu apgrozījums novembrī par 23% lielāks nekā šajā mēnesī pirms gada

2011.gada novembrī kravu apgrozījums Ventspils brīvostā bija par gandrīz 23% lielāks nekā pagājušā gada novembrī. 2011.gada 11 mēnešos kopā Ventspils brīvostā pārkrauti 26 miljoni tonnu kravas, kas ir par 14% vairāk nekā pagājušajā gadā, informē Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

 


No šī gada janvāra līdz novembrim Ventspils ostā pārkrauti gandrīz 26 miljoni tonnu, kas ir par 14% vairāk nekā pagājušajā gadā. Lejamkravu apjoms sasniedzis gandrīz 14 miljonus tonnu, kas ir par 7% vairāk nekā pirms gada. Beramkravu kopējais apjoms šogad – gandrīz 10 miljoni tonnu, kas ir par 21% vairāk nekā pērn. Turpina palielināties ģenerālkravu apjoms Ventspils ostā – 11 mēnešos to bija par 27% vairāk nekā pagājušajā gadā, sasniedzot gandrīz divarpus miljonus tonnu.

Visvairāk ostā pārkrauti naftas produkti – vairāk kā 13 miljoni tonnu, kas ir par 10% vairāk nekā pērn. Otrs lielākais kravu apjoms bijis akmeņoglēm – gandrīz 6 miljoni tonnu, kas ir par 75% vairāk nekā pirms gada. Trešais lielākais kravu apgrozījums bijis minerālmēsliem, kuru kopējais apjoms 11 mēnešos tuvojas 3 miljoniem tonnu un tas ir par 12% vairāk nekā pirms gada. Stabili turpina attīstīties prāmju līnijas Ventspils ostā. Ro-Ro kravu apjoms 11 mēnešos palielinājies par 46%, salīdzinot ar pagājušo gadu, sasniedzot gandrīz 2 miljonus tonnu.

Lielākais kravu apjoms Ventspils brīvostā – gandrīz 11 miljoni tonnu 11 mēnešos bijis SIA „Ventspils Nafta termināls”. Uzņēmums arī būtiski kāpinājis kravu apgrozījumu salīdzinājumā ar pagājušo gadu - par 29%. Lielākais kravu pieaugums no Ventspils brīvostas termināļiem bijis SIA „Baltic Coal Terminal” – par 97%. Par 44% kravu apjoms palielinājies SIA „Noord Natie Ventspils Terminals”, kas pamatā nodarbojas ar prāmju līniju apkalpošanu. AS „Kālija parks” apgrozījums palielinājies par nedaudz vairāk kā 12%.

Lai gan darbība atsākusies AS „Ventspils Grain Terminal” un kopā terminālī pārkrauti 206 tūkstoši tonnu, šie apjomi nevar kompensēt visa gada rādītājus, tāpēc kopumā termināļa apgrozījums krities par 69% salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Būtiski apgrozījums samazinājies arī AS „Ventbunkers” terminālī – par 39%. „Ja šie termināli strādātu vismaz pagājušā gada līmenī, kopējais ostas apgrozījuma pieaugums būtu vairāk nekā 23%, nevis 14 % kā tagad, bet gadā kopā mēs varētu prognozēt vairāk nekā 30 miljonus tonnu lielu apgrozījumu,” informē A.Lembergs, papildinot, ka kravu apjoms novembrī būtu vēl par apmēram 300 tūkstošiem tonnu lielāks, ja darbus ostā uz laiku neaizkavētu 26.-28.novembra vētra.

Novembrī Ventspils brīvostā pārkrauti turpat 2,4 miljoni tonnu kravas, kas ir par 434 tūkstošiem tonnu jeb 23% vairāk nekā šajā mēnesī pirms gada. Novembrī ostā pārkrauti 1,2 miljoni tonnu lejamkravu, 928 tūkstoši tonnu beramkravu un 198 tūkstoši tonnu ģenerālkravu.

Komentāri par rakstu: Ventspils brīvostas kravu apgrozījums novembrī par 23% lielāks nekā šajā mēnesī pirms gada
Maria Magdalena
01.05.2023 23:24:57
Pozdrav svima. Moje ime je Maria Magdalena, samohrana sam majka troje djece, želim podijeliti opipljivo svjedočanstvo o tome kako sam dobila zajam od 10.000 eura uz 3% od bogobojaznog čovjeka, gospodina Mikea Andersona. Ako ste zainteresirani za dobivanje kredita, obratite mu se, uvjeravam vas da je sigurno, hvala. E-mail adresa: (barrmikeanderson48@yahoo.com)
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Otrdien naktī

Skaidrs, bez nokrišņiem
 12...14 °C
 Z/A vējš 3..5 m/s

Otrdien rītā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 16...18 °C
 Z/A vējš 5..7 m/s

Otrdien dienā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 20...22 °C
 Z/A vējš 6..8 m/s

Otrdien vakarā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 18...20 °C
 Z/A vējš 4..6 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
Amerikāņu akitas kucēni
Amerikāņu akitas kucēni