Artis, Artūrs
 
 • Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
  Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
 • Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
  Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
 • PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
  Jaunsargi piedalās „Vīru spēles- Jaunsardzei 20”
  Jaunsargi piedalās „Vīru..
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012..
Ventspils brīvostā kravu apgrozījums desmit mēnešos palielinājies par 10%

2012.gada desmit mēnešos Ventspils brīvostā kravu apjoms palielinājies par 10% , sasniedzot gandrīz 26 miljonus tonnu, un par 3,5 miljoniem pārsniedzot šogad plānoto, informē Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

 


Šī gada desmit mēnešos Ventspils brīvostā pārkrauti 26 miljoni tonnu kravu, kas ir par 2,4 miljoniem tonnu jeb 10% vairāk nekā pirms gada un par 3,5 miljoniem tonnu jeb 15% pārsniedz šogad plānoto apjomu.

„Kopumā Ventspils brīvostas kravu apgrozījuma rādītāji ir stabili, septiņi no desmit termināļiem šī gada desmit mēnešos kopā turpina palielināt kravu apgrozījumu. Jāatgādina, ka katra pārkrautā kravas tonna dod ienākumus ne tikai pašam terminālim, bet arī brīvostas pārvaldei ostas infrastruktūras attīstībai un termināļu maksāto nodokļu veidā valsts un pašvaldību budžetiem,” uzsver A.Lembergs. Šobrīd Ventspils brīvostā turpinās jaunā sauskravu termināļa būvniecība. Jaunais terminālis dos iespēju paplašināt pieejamās platības un darbību esošajam koksnes pārkraušanas terminālim, kā arī ģenerālo kravu terminālim. No kopējiem termināļa būvniecības izdevumiem – 9,5 miljoni latu būvniecībai un 0,2 miljoni latu būvuzraudzībai un autoruzraudzībai – 62% segs ES Kohēzijas fonds. Tāpat Ventspils brīvostas pārvalde ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu šogad turpina uzlabot ostas un līdz ar to visas pilsētas infrastruktūru, rekonstruējot pievadceļus brīvostas termināļiem un industriālajām zonām.

Desmit mēnešos visvairāk ostā pārkrauti naftas produkti – 13,8 miljoni tonnu, kas ir par 14% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Otrs lielākais kravu apjoms bija akmeņoglēm – 6,7 miljoni tonnu, kas nozīmē palielinājumu par 26% salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Šī gada desmit mēnešos pārkrautais akmeņogļu daudzums ir jauns akmeņogļu rekordapjoms Ventspils brīvostā. Turpina palielināties Ro-Ro kravu apjoms – desmit mēnešos to apjoms sasniedzis 1,6 miljonus tonnu, kas ir par 2% vairāk nekā pirms gada.

Septiņi no desmit Ventspils brīvostas termināļiem desmit mēnešos palielinājuši kravu apgrozījumu attiecībā pret pagājušo gadu. Lielākais kravu pieaugums bijis SIA „Ventspils Nafta termināls” – par 9%, AS „Baltic Coal Terminal” – par 21% un AS „Ventbunkers” – par 38%.

 

Komentāri par rakstu: Ventspils brīvostā kravu apgrozījums desmit mēnešos palielinājies par 10%
Maria Magdalena
01.05.2023 23:14:54
Pozdrav svima. Moje ime je Maria Magdalena, samohrana sam majka troje djece, želim podijeliti opipljivo svjedočanstvo o tome kako sam dobila zajam od 10.000 eura uz 3% od bogobojaznog čovjeka, gospodina Mikea Andersona. Ako ste zainteresirani za dobivanje kredita, obratite mu se, uvjeravam vas da je sigurno, hvala. E-mail adresa: (barrmikeanderson48@yahoo.com)
christy walton
27.01.2020 13:18:51
Dajem kredite tvrtkama i pojedincima s prihvatljivim kamatama od 2%. Ako ste zainteresirani za ponudu zajma, pišite na: (christywalton355@gmail.com).
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Pirmdien naktī

Apmācies, bez nokrišņiem
 16...18 °C
 D vējš 1..3 m/s

Pirmdien rītā

Apmācies, bez nokrišņiem
 17...19 °C
 D/R vējš 2..4 m/s

Pirmdien dienā

Mākoņains, bez nokrišņiem
 17...19 °C
 R vējš 2..4 m/s

Pirmdien vakarā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 16...18 °C
 R vējš 0..2 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
Amerikāņu akitas kucēni
Amerikāņu akitas kucēni