Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
 
 • Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
  Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
 • Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
  Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
 • PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
  Jaunsargi piedalās „Vīru spēles- Jaunsardzei 20”
  Jaunsargi piedalās „Vīru..
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012..
Ventspils brīvostā kravu apgrozījums palielinājies par 15%

2012.gada astoņos mēnešos Ventspils brīvostā kravu apjoms palielinājies par 15% , sasniedzot gandrīz 22 miljonus tonnu, un turpina būtiski pārsniegt šogad plānoto, informē Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.


Šī gada astoņos mēnešos Ventspils brīvostā pārkrauti 21,8 miljoni tonnu kravu, kas ir par 2,8 miljoniem tonnu jeb 15% vairāk nekā pirms gada un par 3,8 miljoniem tonnu jeb 21% pārsniedz šogad plānoto apjomu.

„Ventspils brīvostas termināļi turpina iesākto pozitīvo kravu apgrozījuma pieauguma kursu. Tas ļauj brīvostas pārvaldei nopietni plānot jaunus ostas attīstības projektus, jo katra pārkrautā kravas tonna dod ienākumus ne tikai pašam terminālim, bet arī brīvostas pārvaldei ostas infrastruktūras attīstībai, un ir dzinējspēks ekonomikā, kas dod ienākumus termināļu maksāto nodokļu veidā valsts un pašvaldību budžetā,” uzsver A.Lembergs. Šobrīd Ventspils brīvostā tiek būvēts jauns sauskravu terminālis, kas dos iespēju paplašināt pieejamās platības un darbību esošajam koksnes pārkraušanas terminālim, kā arī ģenerālo kravu terminālim. No kopējiem termināļa būvniecības izdevumiem – 9,5 miljoni latu būvniecībai un 0,2 miljoni latu būvuzraudzībai un autoruzraudzībai – 62% segs ES Kohēzijas fonds. Tāpat Ventspils brīvostas pārvalde ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu šogad turpina uzlabot ostas un līdz ar to visas pilsētas infrastruktūru, rekonstruējot pievadceļus brīvostas termināļiem un industriālajām zonām.

Astoņos mēnešos visvairāk ostā pārkrauti naftas produkti – 11,6 miljoni tonnu, kas ir par 18% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Otrs lielākais kravu apjoms bija akmeņoglēm – 5,9 miljoni tonnu, kas nozīmē palielinājumu par 45% salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Turpina palielināties Ro-Ro kravu apjoms – astoņos mēnešos to apjoms sasniedzis 1,3 miljonus tonnu, kas ir par 3% vairāk nekā pirms gada. Prāmju līnijās visvairāk palielinājies tieši pasažieru un vieglo auto skaits, attiecīgi par 26% un 32%.

Lielākais kravu pieaugums no Ventspils brīvostas termināļiem bijis SIA „Ventspils Nafta termināls” – par 13%, AS „Baltic Coal Terminal” – par 28%, AS „Ventbunkers” – par 57% un AS „Ventspils tirdzniecības osta” – par 16%.

Komentāri par rakstu: Ventspils brīvostā kravu apgrozījums palielinājies par 15%
Maria Magdalena
01.05.2023 23:15:57
Pozdrav svima. Moje ime je Maria Magdalena, samohrana sam majka troje djece, želim podijeliti opipljivo svjedočanstvo o tome kako sam dobila zajam od 10.000 eura uz 3% od bogobojaznog čovjeka, gospodina Mikea Andersona. Ako ste zainteresirani za dobivanje kredita, obratite mu se, uvjeravam vas da je sigurno, hvala. E-mail adresa: (barrmikeanderson48@yahoo.com)
christy walton
27.01.2020 13:19:33
Dajem kredite tvrtkama i pojedincima s prihvatljivim kamatama od 2%. Ako ste zainteresirani za ponudu zajma, pišite na: (christywalton355@gmail.com).
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Otrdien naktī

Skaidrs, bez nokrišņiem
 12...14 °C
 Z/A vējš 3..5 m/s

Otrdien rītā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 16...18 °C
 Z/A vējš 5..7 m/s

Otrdien dienā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 20...22 °C
 Z/A vējš 6..8 m/s

Otrdien vakarā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 18...20 °C
 Z/A vējš 4..6 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
Amerikāņu akitas kucēni
Amerikāņu akitas kucēni