Nils, Viktors
 
 • Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
  Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
 • Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
  Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
 • PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
  Jaunsargi piedalās „Vīru spēles- Jaunsardzei 20”
  Jaunsargi piedalās „Vīru..
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012..
Ventspils brīvostā kravu apgrozījums palielinājies par 20%

Turpinot kravu apgrozījuma pieauguma tendenci Ventspils brīvostā, 2012.gada maijā kravu apgrozījums ostā sasniedza gandrīz 3 miljonus tonnu, kas ir par 14% vairāk nekā pērn. Pirmajos piecos mēnešos kravu apgrozījums Ventspils brīvostā palielinājies par 20% salīdzinājumā ar šo laika posmu pirms gada, sasniedzot 14,8 miljonus tonnu, informē Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

 


Maijā Ventspils brīvostā pārkrauti gandrīz 3 miljoni tonnu. Tas ir par 356 tūkstošiem tonnu jeb 14% vairāk nekā pagājušā gada maijā. Šī gada pirmajos piecos mēnešos Ventspils brīvostā pārkrauti 14,8 miljoni tonnu kravu, kas ir par 2,4 miljoniem tonnu jeb 20% vairāk nekā pirms gada un par 3,5 miljoniem tonnu jeb 31% pārsniedz šogad plānoto apjomu.

„Ir gandarījums, ka brīvostas termināļi turpina palielināt kravu apgrozījumu Ventspils ostā, kas nozīmē vairāk ieņēmumu gan termināļu maksāto nodokļu veidā valsts un pašvaldības budžetā, gan brīvostas pārvaldei ostas infrastruktūras attīstībai,” uzsver A.Lembergs, atgādinot, ka maijā Ventspils brīvostas pārvalde parakstīja līgumu par jaunu sauskravu termināļa būvniecību Ventspils brīvostā, kas dos iespēju paplašināt pieejamās platības un darbību esošajam koksnes pārkraušanas terminālim, kā arī ģenerālo kravu terminālim. No kopējiem termināļa būvniecības izdevumiem – 9,5 miljoni latu būvniecībai un 0,2 miljoni latu būvuzraudzībai un autoruzraudzībai – 62% segs ES Kohēzijas fonds. Tāpat Ventspils brīvostas pārvalde ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu šogad turpina uzlabot ostas un līdz ar to visas pilsētas infrastruktūru, rekonstruējot pievadceļus brīvostas termināļiem un industriālajām zonām.

Piecos mēnešos visvairāk ostā pārkrauti naftas produkti – 8 miljoni tonnu, kas ir par 26% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Otrs lielākais kravu apjoms bija akmeņoglēm – 4 miljoni tonnu, kas nozīmē palielinājumu par 68% salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Turpina palielināties Ro-Ro kravu apjoms – piecos mēnešos to bija 774 tūkstoši tonnu, kas ir par 8% vairāk nekā pirms gada.

Lielākais kravu pieaugums no Ventspils brīvostas termināļiem bija SIA „Ventspils Nafta termināls” – par 24%, AS „Baltic Coal Terminal” – par 43%, AS „Ventspils tirdzniecības osta” – par 31%, un AS „Ventbunkers” – par 32%.

Komentāri par rakstu: Ventspils brīvostā kravu apgrozījums palielinājies par 20%
christy walton
27.01.2020 13:19:59
Dajem kredite tvrtkama i pojedincima s prihvatljivim kamatama od 2%. Ako ste zainteresirani za ponudu zajma, pišite na: (christywalton355@gmail.com).
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Trešdien naktī

Skaidrs, bez nokrišņiem
 14...16 °C
 D vējš 2..4 m/s

Trešdien rītā

Mākoņains, lietus
 14...16 °C
 A vējš 1..3 m/s

Trešdien dienā

Mākoņains, bez nokrišņiem
 15...17 °C
 D/R vējš 4..6 m/s

Trešdien vakarā

Mākoņains, bez nokrišņiem
 14...16 °C
 D/R vējš 4..6 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
Amerikāņu akitas kucēni
Amerikāņu akitas kucēni