Vilhelms, Vilis
 
 • kredīta piedāvājums starp nopietnām personām
  kredīta piedāvājums starp..
  Kredits Piedavat aizdevumus starp ipaši no 2000€ lidz 500.000€ . veronica.dina2@gmail.com
  Kredits Piedavat aizdevumus..
  Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
 • Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
  Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
 • Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
  PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
Slimnīcā modernizē hemodialīzes nodaļu

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca hemodialīzes nodaļai iegādājusies jaunus funkcionālos krēslus, kas nieru mazspējas pacientiem ļauj ērtākos apstākļos veikt dialīzi.


Ja līdz šim nodaļā bija tikai parastas gultas, kurās pacienti gulēja, kamēr viņiem veica dialīzi, tad tagad iegādāti četri moderni un funkcionāli hemodialīzes krēsli. Tos var transformēt arī gultas pozīcijā. Pacients pats ar pulti regulē, kādā pozīcijā viņš vēlas atrasties – sēdus, pusguļus vai arī guļus. Turklāt funkcionālajam krēslam ir ērts, pārvietojams galdiņš, uz kura var novietot, piemēram, datoru un uz tā pastrādāt vai arī paskatīties kādu filmu. Tas ir ļoti ērti, ja ņem vērā, ka hemodialīzes procedūra ilgst četras stundas.

Nodaļā pavisam ir septiņas hemodialīzes vietas, kas aprīkotas ar speciālajām tehnoloģijām. Divi no hemodialīzes aparātiem ir pilnīgi jauni, kurus slimnīca iegādājusies tikai šogad. Bet jau septiņi pacienti šobrīd saņem peritoneālo dialīzi, kas ļauj pacientam patstāvīgi veikt dialīzi mājās. Šo terapiju izmanto pacienti, kas dzīvo tālu no slimnīcas, kam ir kustību traucējumi vai citi iemesli, kādēļ viņi nevar trīs reizes nedēļā aizbraukt uz hemodialīzi nodaļā.

Hemodialīzes nodaļas vadītāja nefroloģe Linda Mičule stāsta, ka pacientu skaits strauji pieaug, tādēļ ir nepieciešama nodaļas paplašināšana, citādi nodaļai nāksies strādāt trīs maiņu režīmā.
Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egija Siliniece apstiprina, ka nodaļas paplašināšana ir slimnīcas plānos.
Šobrīd jau tiek izstrādāts projekts, lai nodaļu pārvietotu uz plašākām telpām. E.Siliniece piebilst, ka mūsu slimnīcā ir izveidota trešā lielākā hemodialīzes nodaļa valstī. Tas viss panākts, pateicoties dakteres Mičules pašaizliedzīgajam un profesionālajam darbam.

Hemodialīze ir aizstājterapijas metode nieru mazspējas pēdējo stadiju slimnieku ārstēšanai. Dialīzes ietvaros pacients trīs reizes nedēļā dodas uz nodaļu, kur ar hemodialīzes iekārtu caur speciāliem filtriem viņa asinis tiek attīrītas no šlakvielām. Ja nieru slimība ir beigu stadijā, tad pacientam aizstājterapija jāveic visu mūžu. Tādēļ ir svarīga savlaicīga slimības diagnosticēšana.

 

Komentāri par rakstu: Slimnīcā modernizē hemodialīzes nodaļu
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Ceturtdien vakarā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 9...11 °C
 Z vējš 4..6 m/s

Piektdien naktī

Skaidrs, bez nokrišņiem
 8...10 °C
 Z/R vējš 5..7 m/s

Piektdien rītā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 10...12 °C
 Z vējš 6..8 m/s

Piektdien dienā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 11...13 °C
 Z/R vējš 7..9 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
kredīta piedāvājums starp nopietnām personām
kredīta piedāvājums starp nopietnām personām