Ilgvars, Ivars
 
 • Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
  Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
 • Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
  Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
 • PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
  Jaunsargi piedalās „Vīru spēles- Jaunsardzei 20”
  Jaunsargi piedalās „Vīru..
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012..
Citāda pieredze demoriešiem

Piektdien, sestdien, svētdien, no 3. - 5. augustam Jātnieku sporta klubs „Demora” šoreiz devās pie Lietuvas projekta partneriem uz Rietavu apgūt citādu sacensību pieredzi – izturības jājienos jeb Endurance (angliskais nosaukums) „Žemaitiešu kauss 2012”. Kaimiņvalstīs, Lietuvā un Igaunijā, šis sporta veids ir attīstīts un regulāri notiek starptautiskas sacensības, Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības projekta ietvaros Baltic Hipo izturības sacensību organizēšanā nākamgad roku iemēģinās arī Latvijas projekta partneri Grobiņā – „Kentaura staļļi”.


Demoras jātnieki, Arta Maula ar Kamaro un Gatis Niedre ar Leksiku, devās sacensību īsākajā distancē – 39 km, kas šīs disciplīnas nepieredzējušiem demoriešiem likās gana gara. Šo sacensību garākā distance bija 72 km, bet pasaules mērogā zirgi skrien 160 km garas distances. Sacensību galvenais kritērijs ir zirga veselības stāvoklis un kustības ātrums. Pēc noteikta kilometru skaita notiek veterinārā kontrole zirgam, kur vetārsts nosaka vai zirgs drīkst turpināt distanci. Arī pēc visas distances finiša tiek veikta veterinārā kontrole, un ja zirgs neatbilst noteiktiem kritērijiem, tas var tikt diskvalificēts. Jātnieku grūmu uzdevums ir kartē noteiktās vietās pievest ūdeni zirgam un jātniekam un starpfinišos ātri atdzesēt un apkopt zirgu.

„Kā tas īsti notiek un kas ir jāsasniedz, mācījāmies tieši trasē, jo pirms sacensībām noklausījāmies tikai teorētisku semināru. Trasē tu esi viens ar savu zirgu, tavs vienīgais ienaidnieks ir laiks, tev jāpazīst savs zirgs pēc elpas, pēc acu skatiena, pēc gaitas. Ir jāsteidzas lai iegūtu pēc iespējas labāku rezultātu, bet nekādā ziņā nedrīkst nodarīt pāri zirgam, jo var diskvalificēt pat pēc finiša! Mūsu jātnieki veica galveno uzdevumu – finišēja, piedevām iekļaujoties laika normā un pat iegūstot 6. un 8.vietu” – tā „Jātnieku sporta kluba „Demora”” trenere un valdes priekšsēdētāja Gelinta Egendorfa.
Nākamie starti demoriešiem ierastākā gaisotnē, konkūra sacensības Lietuvā, Gargždai, 18. augustā.

Komentāri par rakstu: Citāda pieredze demoriešiem
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Pirmdien dienā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 4...6 °C
 D/R vējš 6..8 m/s

Pirmdien vakarā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 2...4 °C
 D/R vējš 4..6 m/s

Otrdien naktī

Skaidrs, bez nokrišņiem
 2...4 °C
 R vējš 4..6 m/s

Otrdien rītā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 2...4 °C
 Z/R vējš 5..7 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
Amerikāņu akitas kucēni
Amerikāņu akitas kucēni