Daina, Dainida, Dainis
 
 • Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
  Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
 • Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
  Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
 • PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
  Jaunsargi piedalās „Vīru spēles- Jaunsardzei 20”
  Jaunsargi piedalās „Vīru..
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012..
Ventspilniekiem pieejams augstākās kvalitātes dzeramais ūdens

Cilvēkam ir svarīgi zināt, kādus viņa organismam svarīgus ķīmiskos elementus ikdienā patērētais ūdens satur. Tāpēc Pašvaldības SIA „ŪDEKA” veikusi izpētes procesu un salīdzinājusi Ventspilī pa krānu tekošā dzeramā ūdens analīžu rezultātus ar publiski pieejamo informāciju par veikalos nopērkamā dzeramā ūdens kvalitātes rādītājiem.


Lai pārliecinātos par ventspilniekiem piegādātā dzeramā ūdens kvalitāti, pašvaldības SIA „ŪDEKA”, kā arī ūdens kvalitātes kontrolējošās iestādes regulāri veic Ventspils ūdens kvalitātes pārbaudi un analīzes. Veiktie testi uzrāda nemainīgi labus dzeramā ūdens analīzes rādītājus.

Pašvaldības SIA „ŪDEKA” ir veikusi izpēti un salīdzinājusi ventspilniekiem pieejamā ūdens kvalitātes rādītājus ar veikalā pieejamā dzeramā ūdens kvalitātes rādītājiem, kuri uzrādīti uz etiķetes vai pieejama citur publiski pieejamā vietā. Iegūtie rezultāti apliecina, ka pašvaldības SIA „ŪDEKA” ūdens ir dabisks, satur cilvēka organismam optimālu minerālsāļu sastāvu un kvalitātes ziņā neatšķiras no veiklu plauktos pieejamajiem dažādu firmu dzeramajiem ūdeņiem. Var pat teikt, ka daudzos gadījumos tas ir labāks par veikalos pieejamo dzeramo ūdeni.

Savukārt Latvijā ražotie dzeramie ūdeņi, kuru etiķete neatspoguļo tā ieguves vietu un sāļu sastāvu, uzticību nerada. Nereti veikalos nopērkamie dzeramie ūdeņi tiek dezinficēti un ķīmiski apstrādāti. Reizēm ražotāji patur noslēpumā, ka lielākoties pudelēs pildītais ūdens ir tas pats krāna ūdens, kas tiek izmantots centralizētajā ūdensapgādē, tikai tas tiek dejonizēts vai izlaists caur filtriem, kas satur ķīmiskas vielas, un tam tiek pievienotas ķīmiski sintezētas minerālvielas. Šāds, ķīmiski apstrādāts ūdens ir nevērtīgs un var būt pat kaitīgs cilvēka organismam.

Diemžēl Latvijā nav pieejams ūdens, kuram nebūtu vajadzīga attīrīšana, tāpēc, pirms lietot uzturā veikalos nopērkamo ūdeni, īpaši svarīgi ir zināt tā ieguves vietu un to, kādas attīrīšanas un apstrādes metodes pielietotas.

Pašvaldības SIA „Ūdeka” atgādina, ka Ventspilī dzeramais ūdens jau no centralizētās ūdensapgādes sistēmas izveides pašiem pirmsākumiem tiek iegūts no ūdensgūtnes vietas „Ogsils”. Ūdens tiek attīrīts atdzelžošanas stacijā, izmantojot intensīvu skābekļa padevi, kā rezultātā dzelzs pārtop pārslās, kuras paliek uz kvarca smilšu filtriem. Šāda attīrīšanas metode ir videi draudzīga un pilnīgi nekaitīga cilvēkam, turklāt ūdens nav ķīmiski pārveidots. Nozīmīgs ir arī fakts, ka krāna ūdens atrodas nepārtrauktā kustībā un nenoslāņojas, kā tam bez īpašas apstrādes būtu jānotiek ar pudelēs ilglaicīgi stāvošo ūdeni.

Papildus minētajām Ventspils dzeramā ūdens pozitīvajām īpašībām var minēt arī tā cenu. Cena 0,0006 Ls par vienu litru ūdens (tarifs par 1 m3 ūdens ir 0,51 + PVN), ko patērētājiem piegādā pašvaldības SIA „ŪDEKA”, ir 300-1000 reižu mazāka par līdzvērtīga, veikalos nopērkama dzeramā ūdens cenu par vienu litru, kas svārstās no 0,20 - 0,60 Ls.

Pašvaldības SIA”ŪDEKA” lepojas, ka ventspilniekiem tiek piegādāts no zemes dzīlēm nācis, dabiski attīrīts, tīrs un kvalitatīvs dzeramais ūdens, kura kvalitātes rādītāji apliecina, ka to ne tikai var lietot uzturā neierobežotā daudzumā, bet, tas arī ir nepieciešams pilnvērtīgai cilvēka organisma funkcionēšanai.
Pašvaldības SIA”ŪDEKA” aicina, pirms pirkt dzeramo ūdeni veikalā, kas, iespējams, ir ķīmiski apstrādāts krāna ūdens, turklāt par papildus samaksu, izvērtēt visu iepriekšminēto un lietot pieejamo tīro un kvalitatīvo Ventspils ūdeni no krāna!

Komentāri par rakstu: Ventspilniekiem pieejams augstākās kvalitātes dzeramais ūdens
christy walton
27.01.2020 13:25:17
Dajem kredite tvrtkama i pojedincima s prihvatljivim kamatama od 2%. Ako ste zainteresirani za ponudu zajma, pišite na: (christywalton355@gmail.com).
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Piektdien dienā

Mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem
 11...13 °C
 D/R vējš 9..11 m/s

Piektdien vakarā

Mākoņains, bez nokrišņiem
 10...12 °C
 R vējš 2..4 m/s

Sestdien naktī

Mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem
 9...11 °C
 R vējš 2..4 m/s

Sestdien rītā

Mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem
 8...10 °C
 D vējš 3..5 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
Amerikāņu akitas kucēni
Amerikāņu akitas kucēni