Daina, Dainida, Dainis
 
 • Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
  Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
 • Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
  Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
 • PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
  Jaunsargi piedalās „Vīru spēles- Jaunsardzei 20”
  Jaunsargi piedalās „Vīru..
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012..
Izmaiņas pašvaldības sociālo pabalstu saņemšanas kārtībā

Š.g. 1.novembrī ir stājušies spēkā grozījumi Ventspils pilsētas domes saistošajos noteikumos „Par maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšanu un pašvaldības sociālo pabalstu saņemšanas kārtību Ventspils pilsētā”.

Grozījumi nosaka vairākus būtiskus uzlabojumus iedzīvotājiem maznodrošinātā statusa un atsevišķu pašvaldības sociālo pabalstu saņemšanā.

Tā, piemēram, ievērojami paplašināts to personu (ģimeņu) loks, kuras var saņemt kompensāciju ūdens skaitītāju uzstādīšanas un nomaiņas izdevumiem. Iepriekš kompensāciju 50% apmērā par šiem izdevumiem varēja saņemt pensionāri, invalīdi un daudzbērnu ģimenes, kuriem bija piešķirts trūcīgā vai maznodrošinātā statuss. Tagad šo pašvaldības palīdzību 50% apmērā no izdevumiem par ūdens skaitītāju uzstādīšanu/nomaiņu var saņemt pilnīgi visas trūcīgās un maznodrošinātās personas (ģimenes). Savukārt trūcīgām un maznodrošinātām daudzbērnu ģimenēm ūdens skaitītāju uzstādīšanas/nomaiņas izdevumi tagad tiek kompensēti 80% apmērā, līdzšinējo 50% vietā.

Izmaiņas trūcīgām un maznodrošinātām daudzbērnu ģimenēm dos iespēju ilgāku laiku saņemt lielāku dzīvokļa pabalstu par siltumenerģijas patēriņu, jo pēc grozījumiem par bērnu šī pabalsta saņemšanai tiek uzskatītas personas līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, ja tās turpina mācības. Šādi uzlabojumi ir būtiski, jo daudzbērnu ģimenēm kompensācijas apmērs par patērēto siltumenerģiju ir atkarīgs no bērnu skaita ģimenē.

Pateicoties izmaiņām, ģimenes, kuras nonākušas krīzes situācijā, bet kādu iemeslu dēļ neatbilst visiem trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes nosacījumiem, izņēmuma kārtā uz laiku varēs saņemt pabalstu bērnu ēdināšanai pirmsskolas izglītības iestādēs. Šādos gadījumos izdevumus par bērnu ēdināšanu bērnudārzā pašvaldība kompensēs 25% apmērā no maksājuma summas mēnesī.

Izmaiņas skar arī pabalsta saņēmējus nekustamajam īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas kopšanai – ir palielināts ienākumu līmenis šī pabalsta saņemšanai. Iepriekš palīdzību teritorijas uzkopšanā saņēma tie vientuļie pensionāri un vientuļie invalīdi, kuru ienākumi uz katru ģimenes locekli pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedza Ls 169,58 mēnesī, taču tagad šo palīdzību var saņemt arī tie vientuļie pensionāri un vientuļie invalīdi, kuru ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz Ls 191,91 mēnesī. Līdz ar to pabalstu teritorijas uzkopšanai varētu saņemt līdz pat 50 personām vairāk nekā pašlaik.

Pašlaik Ventspils pilsētā ir 1427 ģimenes (personas), kurām ir noteikts maznodrošinātā statuss.

Interesenti ar saistošajiem noteikumiem var iepazīties laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” un Ventspils portālā www.ventspils.lv . Noteikumi ir pieejami Sociālajā dienestā Raiņa ielā 10 (remonta laikā Lielajā ielā 7), Sociālā dienesta Pārventas filiālē Talsu ielā 39 un Iedzīvotāju informācijas centrā Tārgales ielā 4, Ventspilī, (Pārventas bibliotēkas 1.stāvā). Papildu informācijai lūgums zvanīt pa tālruņiem – 63601210 vai 63663001.

Komentāri par rakstu: Izmaiņas pašvaldības sociālo pabalstu saņemšanas kārtībā
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Piektdien dienā

Mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem
 11...13 °C
 D/R vējš 9..11 m/s

Piektdien vakarā

Mākoņains, bez nokrišņiem
 10...12 °C
 R vējš 2..4 m/s

Sestdien naktī

Mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem
 9...11 °C
 R vējš 2..4 m/s

Sestdien rītā

Mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem
 8...10 °C
 D vējš 3..5 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
Amerikāņu akitas kucēni
Amerikāņu akitas kucēni