Imgarde, Irmgarde
 
 • kredīta piedāvājums starp nopietnām personām
  kredīta piedāvājums starp..
  Kredits Piedavat aizdevumus starp ipaši no 2000€ lidz 500.000€ . veronica.dina2@gmail.com
  Kredits Piedavat aizdevumus..
  Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
 • Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
  Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
 • Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
  PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
Drošība uz dzelzceļa pārbrauktuvēm

Ceturtdien, 7. jūnijā 42 pasaules valstīs tiek atzīmēta Dzelzceļa pārbrauktuvju drošas šķērsošanas diena. Jau ceturto gadu šī pasākuma dienas moto skan: „Ievēro noteikumus, šķērsojot dzelzceļa pārbrauktuvi!”


Saskaņā ar Eiropas dzelzceļa aģentūras datiem (ERA) 2010. gadā Eiropas Savienībā uz pārbrauktuvēm ir notikuši 619 negadījumi. 359 no tiem jeb vairāk nekā puse – ar letālām sekām, savukārt 30% ar dzelzceļu saistīto negadījumu Eiropā notiek tieši uz dzelzceļa pārbrauktuvēm.

Iemesli, kādēļ cilvēki šķērso dzelzceļa pārbrauktuves, ja tās ir slēgtas, visbiežāk ir steiga, pārliecība, ka nekas slikts nenotiks, arī neuzmanība, kad traucē skaļa mūzika vai tiek pie stūres runāts pa telefonu. Arī nogurums, kas ļoti raksturīgs tieši garo maršrutu veicējiem un cilvēkiem, kuri atgriežas mājās pēc nakts pasākumiem. Nogurums kļūst par cēloni 20% no visiem dzelzceļa negadījumiem. Apreibinošo vielu lietošana kļūst par cēloni 25% no visiem dzelzceļa negadījumiem, savukārt ātruma pārsniegšana - par iemeslu 30% no letālajiem dzelzceļa negadījumiem.

Tomēr sabiedrībā ir iesakņojies priekšstats, ka dzelzceļa negadījumos lielākoties ir vainojams vilciens, tik ierasti skan: „Vilciens notrieca”. Pasaules dzelzceļa uzņēmumu spēkos nav mainīt šo viedokli, ja par drošu dzelzceļa pārbrauktuvju šķērsošanu kopīgi nesāk runāt arī satiksmes drošības organizācijas, policija un paši satiksmes dalībnieki.

Pat neilgu laika sprīdi pavērojot transportlīdzekļu kustību pie dzelzceļa pārbrauktuvēm Liepājā, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes darbinieki konstatēja vairākus pārkāpumus, piemēram, Ģ.Baloža ielā apturēja kādu automašīnu, kuras vadītājs neievēroja CSN un neapstājās pie STOP zīmes, turklāt, vadot auto, vienlaikus sarunājās arī pa mobilo tālruni.

Novērots arī, ka cilvēkiem patīk staigāt pa sliedēm, Kurzemē pēdējo mēnešu laikā ir konstatēti vairāki gadījumi, kad vilcienam ir nācies bremzēt tādēļ, ka uz sliedēm ir atradies cilvēks.

Rezumējot iepriekš teikto, jāuzsver, ka sadursmē uz dzelzceļa vilciens gandrīz vienmēr būs stiprāks, tāpēc saudzēsim paši sevi!

Komentāri par rakstu: Drošība uz dzelzceļa pārbrauktuvēm
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Ceturtdien vakarā

Apmācies, bez nokrišņiem
 5...7 °C
 D vējš 13..15 m/s

Piektdien naktī

Mākoņains, lietus
 4...6 °C
 D/R vējš 13..15 m/s

Piektdien rītā

Mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem
 3...5 °C
 D/R vējš 12..14 m/s

Piektdien dienā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 5...7 °C
 D/R vējš 9..11 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
kredīta piedāvājums starp nopietnām personām
kredīta piedāvājums starp nopietnām personām