Augusts
 
 • Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
  Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
 • Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
  Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
 • PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
  Jaunsargi piedalās „Vīru spēles- Jaunsardzei 20”
  Jaunsargi piedalās „Vīru..
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012..
Noslēgusies 18. Baltijas valstu informātikas olimpiāde

Svētdien, 6. maijā, Ventspils Augstskolā (VeA) noslēgusies 18. Baltijas valstu informātikas olimpiāde (BOI), kas Ventspils Augstskolā norisinājās no 3.maija.


Divas dienas – 4. un 5. maijā – VeA sacentās sešdesmit skolēni no deviņām Baltijas jūras reģiona valsītm - Dānijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Somijas, Vācijas, Zviedrijas un Latvijas - kuriem bija jāizstrādā trīs algoritmiska rakstura programmēšanas uzdevumi. Vislabāk ar uzdevumiem tika galā un zelta medaļu izcīnīja Polijas dalībnieks Kšištofs Pšeničnijs, kurš izcīnīja 396,36 punktus no 600 iespējamiem.

Līdzīgi kā Vispasaules informātikas olimpiādēs (IOI), aptuveni puse dalībnieku tiek apbalvoti ar medaļām. Olimpiādes noslēgumā tika piešķirtas 5 zelta, 9 sudraba un 14 bronzas godalgas. Zelta godalgas tika piešķirtas arī Polijas pārstāvjiem Šimonam Stankevičam, Karolam Farbim un Staņislavam Dobrovoļskim un Zviedrijas pārstāvim Simonam Lindholmam, kurš saņēma arī firmas IBM-Latvija speciālbalvu par labāko atvērto ievaddatu uzdevuma atrisinājumu.

Ļoti labus panākumus parādīja kaimiņvalsts Lietuvas dalībnieki, izcīnot divas sudraba un četras bronzas godalgas.

Latvijas dalībniekiem viena sudraba (Aleksejam Popovam no Rīgas 10.vidusskolas) un divas bronzas godalgas (Markam Zeļdesam no Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja un Nikitam Larkam no Rīgas 88.vidusskolas).

No sacensībām brīvajā laikā dalībnieki un valstu delegāciju vadītāji varēja iepazīties ar Ventspili un Kuldīgu. Viņiem bija iespēja izbraukt ar Piejūras muzeja mazbānīti, kuģīti „Hercogs Jēkabs”, kā arī apskatīt vecāko darbojošos bāku Latvijā – Ovīšbāku.

Lielu interesi sacensību dalībniekos izraisīja unikālā zinātnes infrastruktūras objekta - Ziemeļeiropā lielākā radioteleskopa - Irbenes lokatora apskate sacensību priekšsēdētāja, VeA rektora Jāņa Eglīša vadībā.

Savus laba vēlējumus olimpiādes dalībniekiem bija atsūtījis Valsts prezidents A.Bērziņš. Noslēguma pasākumā dalībniekus bija ieradušies sveikt Saeimas deputāti J.Vucāns, J.Reirs un R.Vējonis (Baltijas Asamblejas deputāti), IZM Vispārējās izglītības satura centra vadītājs G.Vasiļevskis un Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1. vietnieks J.Vītoliņš.

Olimpiādi organizēja VeA, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts (LU MII) un Ventspils pilsēta. Olimpiādi finansēja Valsts Izglītības un satura centrs.

Sacensību uzdevumu sagatavošanu un testēšanas sistēmas izveidi paveica LU MII speciālisti. Sacensību žūrijā darbojās arī iepriekšējo gadu Baltijas un Vispasaules informātikas olimpiāžu laureāti, kas šobrīd ir LU studenti.

Lai iepazītos ar bijušajiem olimpiešiem klātienē un mēģinātu atklāt Latvijas dalībnieku panākumu Vispasaules olimpiādēs cēloņus, kas ir ievērojami, ņemot vērā relatīvi nelielo iedzīvotāju skaitu, Ventspilī bija ieradies arī Eiropas informāciju tehnoloģiju asociācijas IT STAR izpilddirektors Plamens Nedkovs.
BOI notiek jau kopš 1995. gada, kad pirmo reizi tā notika Tartu, Igaunijā. Latvijā BOI notika jau ceturto reizi -.1996. un 1999. gadā BOI notika Rīgā, bet 2004. gadā Ventspilī.

Baltijas informātikas olimpiāde ir svarīgs posms gatavojoties 24.Vispasaules informātikas olimpiādei, kas septembrī notiks Itālijā.
Sīkāka informācija ir atrodama sacensību vietnē http://www.boi2012.lv .

Komentāri par rakstu: Noslēgusies 18. Baltijas valstu informātikas olimpiāde
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Otrdien vakarā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 16...18 °C
 R vējš 2..4 m/s

Trešdien naktī

Mākoņains, bez nokrišņiem
 15...17 °C
 D vējš 0..2 m/s

Trešdien rītā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 16...18 °C
 D vējš 1..3 m/s

Trešdien dienā

Mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem
 18...20 °C
 R vējš 1..3 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
Amerikāņu akitas kucēni
Amerikāņu akitas kucēni