Kaiva, Amanda, Amanta
 
 • Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
  Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
 • Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
  Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
 • PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
  Jaunsargi piedalās „Vīru spēles- Jaunsardzei 20”
  Jaunsargi piedalās „Vīru..
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012..
Kuldīgā rekonstruējot vēsturisko Baznīcas ielu atrasts neparasts lielgabarīta akmens

Šodien, 3.augustā, veicot ielu rekonstrukcijas darbus Kuldīgas vecpilsētas vēsturiskajā Baznīcas ielā, būvnieki izraka neparastu lielgabarīta akmeni. Akmens bija tik liels (~2m x 1,5m), ka standarta ekskavators to nevarēja izcelt. Kad akmens tika izcelts un novietots turpat blakus, dažādi specialisti izteica dažādus viedokļus.


Piesaistītie vēstures specialisti šobrīd nesteidzas ar secinājumiem, jo akmens atrasts ievērojami zemākā kultūras slānī zem pēdējo gadsimtu ielu seguma paliekām.

Notikuma vietā ieradušies rīkstnieki aicināja akmeni atstāt turpat, kur tas atrasts. Māris Puriņš un Arturs Višņevskis pastāstīja, ka, ņemot vērā, akmens formu un faktu, ka tas atrodas zem zināmā akmens bruģa, vēsturiskā ozolkoka ielu seguma un pat zem ogļu slāņa, tas liecinot par to, ka akmens atradies īpašā vietā ar noteiktu funkciju. Rīkstnieki pastāstīja, ka akmens augšdaļa ir aktīvā puse, kur enerģijas starojums tiek vērsts uz augšu, tāpēc būs ļoti svarīgi, kur akmeni novietos tālāk un pats galvenais,- kā novietos, jo ja akmenim sajauc aktīvās puses, tas var radīt lielas problēmas apkārtējai videi, jo senos laikos akmeņi tāpat kā svētbirzes bija ļoti smalki veidota informācijas sistēma, kas ļāva sazināties ne tikai ar skaņas un gaismas signāliem, bet arī ar āderu signāliem, par ko šobrīd tikpat kā nav saglābājusies nekāda informācija. Lai precizētu enerģētisko akmens vērtību un informāciju, tiek spriests par mērījumu veikšanu.

Atbildīgie vecpilsētas ielu rekonstrukcijas darbu arhitekti iesaka akmeni pagaidām novietot turpat tuvumā esošā atbilstošā vietā vecpilsētā, jo akmens pats par sevi tik vērā ņemamā izmērā ir apskates vērts objekts. Tiek diskutēts variants par akmens novietošanu turpat blakus esošās viesnīcas „Metropole” sētā.

Savukārt Kuldīgas pusmaratona iniciators un autors, Kuldīgas slimnīcas vadītājs Ivars Eglītis (fotogrāfijā pie akmens) ierosina akmeni pagaidām nepārvietot, lai tas būtu turpat vecpilsētā, kur tas asociējas ar vietu, kur cēlies un ierādīt tam simbolisku jēgu, jo tieši šeit pie akmens pēc pāris dienām, šo Sestdien, 6.augustā būs starts ikgadējam SEB Kuldīgas pusmaratonam un akmens varētu dot enerģiju starptautiskajiem pusmaratona dalībniekiem tiekties uz jauniem rekordiem.

Kuldīgas novada dome šobrīd līdz precīzākas informācijas noskaidrošanai akmeni atstās turpat, kur atrasts.

Komentāri par rakstu: Kuldīgā rekonstruējot vēsturisko Baznīcas ielu atrasts neparasts lielgabarīta akmens
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Pirmdien vakarā

Apmācies, bez nokrišņiem
 11...13 °C
 D/A vējš 5..7 m/s

Otrdien naktī

Apmācies, bez nokrišņiem
 11...13 °C
 D/A vējš 4..6 m/s

Otrdien rītā

Apmācies, bez nokrišņiem
 11...13 °C
 D/A vējš 6..8 m/s

Otrdien dienā

Apmācies, bez nokrišņiem
 12...14 °C
 D vējš 5..7 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
Amerikāņu akitas kucēni
Amerikāņu akitas kucēni